Zinayı suç olmaktan kim çıkardı?

Şu partili bu partili demeyeceğim.

Bizim sağ cenahtan dostlarımız kardeşlerimiz.

Her fırsatta salya sümük AK Parti zinayı suç olmaktan çıkardı, Domuz etini kasaplık et kapsamına aldı diye saldırmaktalar gerçekten öyle mi bir bakalım.

Madde madde bakalım

1 : Zina olayı ?

Zina, aralarında evlilik bağı olmayan kişiler arasındaki cinsel ilişkiyi ifade ediyor.

1926 tarihli eski Türk Ceza Kanunu 440. Maddesinde kadınlar, 441. maddesinde de erkekler için ‘zina suçu’nu düzenliyordu. Fakat kadın için sadece ‘cinsel ilişki’nin yeterli sayıldığı suç, erkek için ‘kendi ikametinde veya diğer bir yerde başka bir kadınla herkesçe bilinecek surette ve karı-koca gibi yaşama’ koşullarına bağlanıyordu!

Anayasa Mahkemesi, bu düzenlemenin eşitliğe aykırı olduğu itirazı üzerine 23 Eylül 1996’da 441. maddeyi iptal etti. Mahkemenin verdiği 1 yıllık sürede yeni düzenleme yapılmayınca zina erkekler için suç olmaktan çıktı. Ancak bu iptal üzerine bu kez zina sadece ‘kadın suçu’ haline gelmişti. Bu eşitsizliğe de itiraz üzerine Anayasa Mahkemesi 23 Haziran 1998’de 440. maddeyi iptal etti.

Gördüğümüz gibi zina suç olmaktan erkekler için 1996 kadınlar için 1998 çıkmıştır. AK Parti 2001 kurulmuştur. AK Parti kurulmadan böyle bir şeyi yapmış olamayacağına göre ya cahilsiniz yada iftira atıyorsunuz.

2004 yılında AK Parti ‘zina’nın tekrar suç sayılması için girişimde bulundu. Baykal 2004’teki AKP’nin bu girişimini ‘ihanet’ sayacağını açıkladı. Avrupa Birliği de, zinanın tekrar suç sayılmasının tam üyelik müzakerelerine geçişi etkileyebileceğini duyurdu.

AK Parti, uzlaşma sağlanamayınca ‘zina’nın suç sayılması girişimden de vazgeçti ve yeni TCK 26 Eylül 2004’te yasalaştı, 12 Ekim 2004 tarihli Resmi Gazete de yayımlandı.

Gördüğümüz gibi AK Parti zinayı suç olmaktan çıkarmamış. AK Parti zinayı suç kapsamına almaya uğraşmıştır.

2 : Domuz eti olayı

Türkiye 78 milyonluk bir ülke bu ülkede Hırıstiyan`ı Yahudi`si Ataist`i yaşamakta gayri müslüm vatandaşlarımız domuz eti tüketmekteler.

Cumhuriyetin ilk yıllarından beri bu ülkemizde domuz çiftlikleri vardı ama mevzuatı yoktu.

Mevzuata bağlanmış bu mevzuat ile gayri müslümlerin sağlıklı domuz eti tüketmeleri sağlanmış.

Müslümanlarında kaçak yollar ile domuz eti ve ürünleri tükettirilmesinden korunmuştur.

Sizler ile Bir Ayet paylaşayım :

Hucurât Suresi 6

Ey inananlar! Size fasık (yoldan çıkmış) bir adam bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeyerek bir topluluğa karşı kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.

Hızımı alamadım sizler ile birde Hadis-i Şerif paylaşayım :

“Ey diliyle iman edip kalbiyle iman etmeyenler!Müslümanların gıybetini yapmayın,kusurlarını araştırmayın.Her kim kardeşinin kusurlarını araştırırsa Allah da onun kusurlarını araştırır.Allah kimin kusurlarını araştırırsa,onu evinin içinde bile rezil eder”
Hadis-i şerif
Ebu Davud,Beyhaki,Ahmed-müsned

Sizler ile şu iki videoyuda paylaşayım


,
Oh be rahatladım lan vallahi.

.

3 Comments

 1. mehmet

  Peki kamil bey domuz eti allahın bütün peygamberlere gönderdiği kitaplarında insan vücuduna zararlı olduğunu da Biliyormuydunuz yani bütün dinler dede haram peki sen inançlı bir insan olarak bunu diğerlerine nasıl müsaade edersin

  Reply
 2. Yılmaz

  Sayın Mehmet, biz senin söylediklerini biliyoruz da gayri müslimler bilmedikleri için tüketime devam ediyor, bu sadece Türkiye de de değil üstelik. Bu durumda insanlara manevi yönden doğrular anlatılmaya çalışılsa, baskı uygulaması olarak algılanır. Paylaşımı yapan arkadaş onlara müsade değil, Müslüman halka o etlerin ulaşmaması için mevzuat ile kontrol altına alınmasından bahsetmiştir. Açıkça bu böyle değildir ispatiniz olmadığı için sağdan soldan girmeye calisiyorsunuz. Gelin inat etmeyin gerçeklere inanın artık.

  Reply
 3. xxx

  https://www.youtube.com/watch?v=uuHpuw6GklM

  madem öyle kamil bey, yüreğin yetiyorsa önceki videolarla birlikte sayın cumhurbaşkanının zina konusundaki itiraf videosunu da yayınlada görelim kim yalan söylüyor?

  Reply

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir