Bâtıl inanç ve Hurafeler ( Mesih Mehdi ve Deccal Hurafedir )

Dindekran görüntüsü13e aslında olmayan, bir takım yollarla sonra’dan dine sokulan ve dinî inançmış gibi telâkki edilen söz, fiil ve davranışların tümü bid’at, hurafe ve batıl inanç kapsamına girmektedir.

Dinler tarihi incelendiği zaman görülecektir ki; hemen hemen her devirde bid’at, hurafe ve batıl inanışlar, toplumların ortak problemi olmuş, daima gündemdeki yerini ve önemini muhafaza etmiştir.

Bu, dün olduğu gibi bugün de böyledir. Birçok hurafe, dinimizin esas talimatı arasına zararlı bir “parazit” gibi karışmıştır. Bid’at, hurafe ve batıl inanışlar, farkına varmadan kişileri, inandıklarını söyledikleri dinin gerçeklerinden ve özünden uzaklaştırır. Hatta farkına varmadan din diye bambaşka birşeyi yaşamalarına neden olabilir hatta şirke girmelerine ( dinden çıkmalarına ) neden olabilir.

Bu tehlike karşısında herkesin elinden geleni yapması gerektiğini düşündüğüm için www.kamilgunduz.com ve www.ekuranikerim.com web sitelerinden yazmış olduğum yazıları derleyip bu kitapcığı hazırladım.Saygılarımla

Bâtıl inanç ve Hurafeler ( Mesih Mehdi ve Deccal Hurafedir ) pdf Kitabını İndir Download

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir